אינוויזליין (Invisalign)


חלק מהאנשים מאמינים כי יישור שיניים הוא טיפול שנועד רק לשפר את מראה החיוך ואת האסתטיקה של חלל הפה. לכן, רבים בוחרים לוותר על הטיפול החשוב הזה בלי להבין מהן ההשלכות של ויתור כזה. הניסיון שלנו מלמד כי כאשר השיניים לא מיושרות כראוי, זה לעיתים גורם ליותר שאריות מזון להצטבר ברווחים שבניהן. כך עם הזמן גובר הסיכוי להופעת עששת ודלקות חניכיים שמאיימות על בריאות הפה.

ד"ר איל כצהנדלר
ד"ר איל כצהנדלר מומחה ליישור שיניים במרפאה

אולם, גם אחרי שמבינים את זה, חלק מהאנשים, בייחוד מבוגרים שלא עברו את הטיפול בצעירותם, אך גם לא מעט בני נוער – נמנעים מיישור שיניים בגלל שהם מתביישים להסתובב עם הסמכים ("גשר") הבולטים שמאפיינים את הטיפול. למרבה המזל, כיום ישנן גם שיטות ליישור שיניים בצורה דיסקרטית ופחות בולטת. הנה אחד מהבולטים שבהם שכדאי להכיר:

יישור שיניים בלתי נראה: היום זה קל מתמיד

יישור שיניים בטכנולוגיית אינוויזליין (Invisalign) הוא ללא ספק הלהיט הגדול של השנים האחרונות בתחום האורתודונטיה. זאת מכיוון שהשימוש בטכנולוגיה הזאת מאפשר ליישר את השיניים בצורה שכמעט לא ניתן להבחין בה כשצופים בכם מהצד. הטיפול מתבצע באמצעות קשתיות שקופות ודיסקרטיות (או "פלטה" בשמן המוכר יותר). כך כמעט ולא רואים אותן והן מאפשרות להימנע מהמבוכה שלעיתים עלולה להיות כרוכה בטיפול – בייחוד בגיל מבוגר.

הקשתיות עשויות מחומר תרמופלסטי גמיש ושקוף ומאפשרות להפעיל לחץ ארוך ומתמשך על השיניים כדי להשפיע על הסידור שלהן בתוך הפה. בנוסף ליתרון האסתטי של הטכנולוגיה הזאת, יש לקשתיות הנשלפות יתרון נוסף – ניתן להוציא אותן בכל עת כדי לאכול, לשתות, לנקות אותן ביסודיות וכן לנקות בצורה טובה יותר את חלל הפה.

גם הלחץ שמופעל על השיניים הוא מינימלי ולא מורגש כמעט אצל רוב המטופלים. בדרך כלל הלחץ יורגש כמה ימים אחרי תחילת הטיפול או בכל מעבר לסד חדש, אך רוב האנשים מדווחים כי הוא קל ביותר ולא משפיע על שגרת חייהם.

בנוסף, רבים חוששים לפני הטיפול כי השימוש באביזרי היישור יפגע להם בדיבור ויקשה עליהם להגות אותיות מסוימות. אולם, ביישור שיניים בטכנולוגיית אינוויזליין, הקשתיות כמעט אינן משפיעות על הדיבור. בחלק מהמקרים אכן עשוי להיות שיבוש קל של הדיבור – אך הוא חולף אצל רוב המטופלים לאחר כמה שבועות של הסתגלות.

המעטפת המושלמת להעצמת יעילות הטיפול

במרפאה של ד"ר אבי בביוב אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להתאים כל טיפול שלנו למבנה הפה, המטרות והצרכים הייחודיים של כל אחד מהמטופלים. במרפאה פועלים מומחים מתחומים שונים שמתייעצים זה עם זה כדי לגבש את מעטפת הטיפול המיטבית, המקצועית והנכונה לכם ביותר.

בנוסף ליישור השיניים, המרפאה מציעה גם שירותי ניקוי אבן אצל שיננית מוסמכת, אשר תומכים בטיפול ומחזקים את בריאות הפה, כמו גם ייעוץ וטיפול של מומחים נוספים במידת הצורך.

המלצות על טיפולי יישור שיניים במרפאתנו בירושלים

אנחנו מזמינים אתכם לבקר במרפאה ולהתייעץ איתנו ללא התחייבות – כדי למצוא את שיטת הטיפול הנכונה לכם ביותר.