ד"ר אבי בביוב ומטופלת


דמיינו לרגע איך היו נראים החיים שלכם בלי השיניים שאתם כל כך זקוקים להן.  במצב כזה, כל כך הרבה דברים היו נראים אחרת לגמרי, הייתם חושבים פעמיים אם לחייך לאנשים שאתם פוגשים, הייתם נדרשים לאכול מזונות שונים לגמרי וכנראה שגם הייתם מסתובבים כל הזמן בתחושה שמשהו פשוט חסר. אנחנו מקווים שהצלחנו להמחיש לכם כמה השיניים חיוניות לא רק לבריאות תקינה, אלא גם להיבטים נוספים בחיים שלנו, שאנחנו לא תמיד לוקחים בחשבון.

במרפאה של ד"ר בביוב מייחסים חשיבות עליונה לשמירה על השיניים שכל אחד מאיתנו נולד איתן. לצורך כך, פועלים במרפאה מומחים מתחומים שוניםממחלות חניכיים וכירורגיית פה ולסת, דרך יישור שיניים ועד לרפואת ילדים, שיקום ושתלים. זאת על מנת לוודא שכל אדם שמגיע למרפאה יזכה לסל הטיפולים שיתאים לו בצורה המיטבית ויעזור לו לחייך ללא חשש. 

לרשות הצוות במרפאה עומדים טיפולים מגוונים, מתקדמים וחדשניים, מהשורה הראשונה בתחום. הנה כמה מהטיפולים הבולטים שיכולים לסייע גם לכם להשיג חיוך בריא ואסתטי יותר. 

ד"ר אבי בביוב מייסד ומנהל רפואי
ד"ר אבי בביוב 
מייסד ומנהל רפואי

אסתטיקה דנטלית

רפואת השיניים האסתטית מקיפה טיפולים רבים ומגוונים בכל הקשור לשיפור מראה הפה, השיניים וכמובן החיוך ובמקרים מסוימים אף מספקת יתרונות משקמים.
רפואת שיניים אסתטית היא המקום בו מדע ואמנות משתלבים בכל הקשור לטיפולי שיניים, במטרה ליצור את התוצאה הטובה ביותר עבור המטופל, מבחינה אסתטית, תפקודית וביולוגית. במילים אחרות, מדובר בטיפול שיניים אסתטי אינדיבידואלי שבו אנו בוחנים את בעיית השיניים שלך ומספקים את הפתרון האופטימלי לבריאות השיניים שלך ובמקביל, משיגים למענך מראה יפה של שיניים טבעיות ובריאות.
המטרה שלנו היא לגרום לכם לחייך. שתביטו על עצמכם מול הראי ותאהבו את מה שתראו שם, מבלי להתבייש או לחוש אי נוחות.
כיום, בזכות טכנולוגיה מפותחת, נחשפים עוד ועוד מטופלים לפתרונות אסתטיקה דנטלית פורצי דרך המתקיימים ביעילות רבה, עם דיוק בתוצאות ומראה יפה ומוצלח.

על מנת שנוכל להצליח בטיפול ולהחזיר לכם את החיוך היפה והמושלם אליו אתם שואפים, יש לנו תוכנית עבודה מסודרת המורכבת ממספר שלבים חשובים:

נעים מאד

בראש ובראשונה נקיים פגישת הכרות מעמיקה עם ד"ר בביוב, בה נערכת הכרה עם הצרכים הייחודיים של המטופל, תוך התייחסות למצבו הבריאותי והרגשי, לחששותיו ומכאוביו. פגישת תיאום ציפיות ולימוד הדדית והחשובה ביותר בתהליך הטיפולי, בה נבנה הבסיס לטיפול מוצלח.
בפגישה תחשפו למידת הקשבה, אכפתיות והתעניינות כפי שלא הכרתם מעולם. פגישת הייעוץ שלנו היא הרבה מעבר לבדיקה זריזה של מצב השיניים לצורך הנפקה של תכנית טיפול.

אבחון מדויק

לאחר שיחת הכרות מעמיקה, יבצע ד"ר בביוב בדיקה קלינית יסודית ביותר בנוגע למצב האסתטיקה הדנטלית שלכם, תוך התייחסות מלאה למצב השיניים והחניכיים, מבנה הלסתות והסגר, מבנה פנים, מצב בריאותי, הרגלי תזונה והגינה, היסטוריית טיפולים והיסטוריה משפחתית בתחום הדנטלי.
על מנת להגיע לרמת דיוק גבוהה ולהתאמה אופטימלית של השיניים למבנה הפה הייחודי שלכם, נתחיל בטיפול רק לאחר ביצוע צילום פנורמי מקיף ועבודת מדידה מדוקדקת של מבנה הלסת וקו החיוך שלכם.

בניית תכנית טיפולים

על פי הגישה הטיפולית במרפאתנו, תכנית הטיפול מתוכננת בראש ובראשונה מתוך שאיפה להעניק למטופל בריאות דנטלית לעשרות שנים, תוך מאמץ עליון לשמירה על מקסימום השיניים הטבעיות שלו. התכנית מביאה בחשבון את מכלול הנתונים הייחודיים של המטופל, על מנת לתת מענה מלא ומדויק לכל בעיות השיניים שלו, ולבסס תהליך טיפול נכון מבחינת סוגי הטיפולים, טכניקות טיפול, בניית לוח זמנים מדויק המאפשר למטופל לעבור את כל הטיפולים ללא כאבים ופגיעה בשגרת יומו תוך הקפדה על תהליכי החלמה נכונים.

הדרכה

חשוב לנו שתשמרו על השיניים ותיהנו מהחיוך היפה שלכם גם בעתיד הרחוק.
לכן גם בסיום הטיפול, כשאתם מחייכים להנאתכם עם השיניים היפות, תקבלו מאיתנו הדרכה מפורטת איך לתחזק את השיניים ברמה היומיומית בין היתר, תוך שמירה על היגיינה וצחצוח שיניים נכון.

הכירו את טיפולי אסתטיקת השיניים שלנו:

השתלת שיניים

טיפולים המתבצעים באמצעות שתלים בשיניים, מיועדים לאנשים שחסרות להם שיניים. במידה וקיים מחסור של שן אחת או מספר שיניים, תתבצע השתלה של שיניים חדשות. מטרת השתלים היא להיות תשתית לשן שתוצב לאחר מכן בפה. השתלים עצמם הם עמודים (ברגים) זעירים המונחים בניתוח בעצם הלסת בה חסרות שיניים. עמודים אלה משמשים כתחליפי שורש שיניים. לאחר שהשתלים אכן נקלטים, ניתן להתקין עליהם את השיניים הקבועות. העצם נקשרת לטיטניום ויוצרת בסיס חזק לשיניים מלאכותיות. לאחר מכן מחוברים לשתל "פוסטים" קטנים הבולטים דרך החניכיים. פוסטים אלו מספקים עוגנים יציבים לשיניים חלופיות מלאכותיות. שתלים עוזרים גם בשימור מבנה הפנים, ומונעים הידרדרות בעצמות המתרחשת כשחסרות שיניים.
ישנם סוגים שונים של שתלים בשיניים: שתלי טיטניום, חרסינה וזרקוניה, כאשר בחירת סוג השתל מבוססת על פי חוות דעתו המקצועית של רופא השיניים עם העדפותיו של המטופל.

כתרי זרקוניה

אם אחת השיניים שלכן שלכם הרוסה או חסרההתקנת כתר היא הדרך היעילה ביותר להחליף אותה או חלקים ממנה שנפגעו. הכתר יכול להיות מחובר לשן קיימת או "להתלבש" על שתל במקרה של חוסר בשן. השתל הדנטלי הוא החלק התחתון של תחליף השן, שמחובר בהברגה ללסת. 

בעבר, הנטייה הייתה לייצר כתרים ממתכות כמו זהב או כסף שנחשבים חזקים ועמידים. בהמשך הבינו ברחבי העולם שנכון יותר להקנות לכתרים האלו מראה טבעי יותר, וכזה הדומה לשיניים הטבעיות שלנו, ומשתלב בצורה האסתטית ביותר עם השיניים הסמוכות, ולכן רבים מהם היו מורכבים משילוב של מתכת וציפוי חרסינה שמדמה את המראה הטבעי של השן. 

בשנים האחרונות, צובר תאוצה גם השימוש בכתרי זרקוניהאילו כתרים שמורכבים ברובם ממתכת אצילה בשם זירקוניום. את הכתרים האלו ניתן לעצב באופן מדויק בעזרת הדמיה ממוחשבת והדפסה תלת ממדית, כך שהצורה שלהם תהיה דומה יותר לזו של השיניים המקוריותוהם בדרך כלל נחשבים גם עמידים וחזקים ביותר.  

העלות של הכתרים הללו בדרך כלל יקרה יותר מזו של כתרים מסוגים שונים, אך מחקרים מראים כי השימוש בהם במקרים רבים מפחית את הצורך בטיפולים משמרים נוספים בעתיד. לכן, ייתכן כי הבחירה בהם דווקא תסייע לצמצם את ההוצאות על תחזוקה שוטפת בטווח הארוך. 

כתרים מיוחדים ללא מתכת

כיום ניתן גם לייצר כתרים מלאים מחרסינהללא שימוש במתכות שכאמור בדרך כלל מהוות את הבסיס לתחליפי השיניים האלו. הכתרים האלו מיוצרים בתהליך מעט מורכב מהרגיל והם בדרך כלל משמשים להחלפת שיניים בחלקו הקדמי של הפה. זאת מכיוון שבאזור הזה נדרשת רמת אסתטיקה גבוהה יותר שמושגת בעזרת החרסינה שדומה בהרכבה למראה השן. 

השימוש בכתרים ללא מתכת דווקא בשיניים הקדמיות נובע מהתפיסה שהיעדר הבסיס המתכתי יהיה בעייתי בהחלפת שיניים טוחנות או ניבים שנדרשים להתמודד עם לחצים גדולים יותר. עם זאת, בשנים האחרונות גם הטכנולוגיה הזאת התפתחה והשתכללה מאוד, וכיום ניתן לבצע כתרים ללא מתכת גם כתחליף לשיניים בכל חלקי הפה. 

הלבנת שיניים בשעה בשיטת Zoom

ישנן שיטות רבות להלבנת שינייםאך חלק מהן דורשות מספר ימים או אפילו שבועות עד שרואים תוצאות. אולם כיום ישנה שיטה יחסית חדשה להלבנת שיניים, שנחשבת בטוחה, יעילה ומהירה מאוד, עם תוצאות שנראות לעין תוך פחות משעה. 

הלבנת שיניים בשיטת Zoom פותחה על ידי חברת פיליפס וצברה פופולריות רבה ברחבי העולם הודות לפשטות ולמהירות שבה. במסגרתה משתמשים בנורות LED עם אורכי גלים ייחודיים ומדויקים שמשפיעים על גוון השיניים והופכים אותו לבהיר יותר. לפני שמבצעים הלבנת שיניים בשיטה הזאת, מומלץ לעבור ניקוי עמוק של חלל הפה אצל שיננית לשיפור התוצאות.  

סתימות לבנות ואסתטיות 

כמו הכתרים שסיפרנו לכם עליהם קודם, גם סתימות נהגו בעבר לבצע בעיקר בעזרת מתכות שנחשבות חזקות ועמידותכגון אמלגם שנמצאת בשימוש בתחום הזה כבר יותר מ-150 שנה. כיום כאמור, מתחילים להבין שהמראה של הסתימה לא פחות חשוב מהיכולת שלה להחזיק לאורך זמן. 

סתימות לבנות משמשות רופאי שיניים ברחבי העולם כבר יותר מ-20 שנים, כאשר הנטייה בהיבט הזה היא להשתמש בחומרים חזקים ועמידים, ובנוסף גם יהיו דומים למרקם הטבעי של השן האנושית. לביצוע הסתימות האלו משתמשים בחומרים שונים, בהם זכוכיות כמו בורוסיליקט וקוורץוכן חומרים קרמיים כמו חרסינה. 

סתימה לבנה משתלבת בצורה טובה יותר עם הרכב השן, ולכן לעיתים מפחיתה את הצורך להסיר רקמות גדולות מהשן על מנת להתאים את הסתימה אליה. בנוסף היא כאמור נראית ומרגישה כמעט כמו "הדבר האמיתי". עם זאת, כשמשווים אותה לסתימה מאמלגםהסתימה הזאת עלולה לדברי מומחים שונים להיות מעט פחות עמידה לאורך זמן. אולם חשוב לזכור כי גם בתחום הזה היכולות משתפרות ללא הרף, והחומרים הופכים עמידים ואיכותיים יותר. 

סגירת רווחים בשיניים בפגישה אחת 

בדרך כלל, כאשר מעוניינים לסגור רווחים בין השיניים יש צורך בטיפול ארוך אצל אורתודנט, הכולל שימוש באביזרי יישור לתקופה של מספר חודשים או אפילו שנים. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לטפל ברווחים בין השיניים באמצעות ציפויי חרסינה, או זרקוניה שיותקנו בניהם. הציפויים מאפשרים גם לשפר את מראה החיוך כאשר השיניים קטנות מדי. 

במהלך טיפול כזה, הרופא מדביק עלים דקים של חרסינה או זרקוניה בין השינייםבעובי של בין 0.2 ל-0.4 מילימטרים. זהו טיפול קצר, בטוח ביותר ושאינו כרוך בזמן התאוששות ארוך, בכאבים או בתופעות לוואי משמעותיות.  

יחד עם זאת, חשוב להבין כי לא בכל המקרים ניתן או כדאי לבצע את הטיפול הזה לצמצום הרווחים בשיניים. לכן, אנו במרפאה נבחן בקפידה את המצב הרפואי שלכם כדי להעריך האם הטיפול יועיל לכם, במקרים מסוימים נמליץ על טיפולים אחרים שיכולים לתרום לכם ולשפר את מצב השיניים, וכן נציע גם טיפולים משלימים נוספים שיעזרו לשפר את היגיינת חלל הפה והבריאות הדנטלית בטווח המיידי והארוך.  

שחזור שיניים

שיניים לא שלמות יכולות להוות מטרד אסתטי ולהפריע לתפקוד השגרתי של האדם בחיי היום יום. קשה יותר לאכול כאשר לא כל השיניים נמצאות בפה או כשהשיניים שבורות. היום ניתן לקבל טיפולי שחזור שיניים מקצועיים, ולהגיע למצב שבו מנשך השיניים שלם לגמרי.
במקרה ששן נפגמה כתוצאה ממכה או נפילה או במקרה של שן חסרה, יש דרכים ברפואה הדנטלית, לשחזור שן פגומה או החלפת השן החסרה.
השן המשוחזרת עשויה ציפוי איכותי כגון קולג' (תחריט) ומרכיבי זכוכית (זירקון). בוחרים בצבע הזהה ביותר לגוון השן על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר של השן המשוחזרת.
לשחזור שיניים יש לא רק חשיבות תפקודית אלא גם חשיבות אסתטית. לכן
אנו מבצעים את כל טיפולי השחזור באופן המקצועי והמדויק ביותר. בסיום הטיפול המטופל שבע רצון כשבפיו כל השיניים, מה שמאפשר לו לשמור על חיוך יפה ולהנות מאכילה בריאה.

יישור שיניים

יישור שיניים במטרה ליישר שיניים עקומות, אינו נחוץ תמיד רק מטעמים אסתטיים  לעיתים יש צורך לבצע טיפול אורתודנטי גם מסיבות בריאותיות.
לדוגמא כאשר יש עיכוב בבקיעת שיניים, או צפיפות שיניים גבוהה שגרמה לשיניים לצמוח בצורה עקומה אחת על השניה או במקרה שהלסתות אינן נסגרות באופן תקין. יישור השיניים נעשה במסגרת טיפול שבו הרופא מפעיל כוח על השיניים (ו/או ועל הלסתות) על מנת לגרום לתזוזת השיניים והצבתן בסופו של דבר במקום הנכון. הגשר בשיניים הוא למעשה "סמכים" המודבקים לשיניים.
בתוך הגשר יש חוט מתכת המפעיל כוח על השיניים ולמעשה גורם לתזוזתן.
על ידי יצירת לחצים עדינים, מניעים את השן העקומה אל המקום הרצוי.
אפשרות אסתטית גבוהה יותר היא האפשרות להחליף את סמכי המתכת בסמכי פלסטיק שקופים או חרסינה בצבע השן.

אפשרות נוספת היא באמצעות סידרת קשתיות שקופות המפעילות לחץ על השיניים (מורכבות על השיניים רוב היום) וגורמות לשיניים לנוע אל המקום הנחוץ.

הלבנת שיניים

כולנו רוצים חיוך יפה ובריא החושף שיניים לבנות ובוהקות.
מתבייש לחייך? יש לנו פתרון מבריק בשבילך.
המרפאה שלנו מתמחה בטיפולי הלבנת שיניים במקרה וצבע השיניים השתנה בשל נטייה גנטית או גורמים חיצוניים כמו תרופות, מזון ומשקאות לא בריאים, היגיינת שיניים לא נכונה או עישון. עם טיפול נכון, נצליח להחזיר לשיניים שלך את הבוהק הלבן ולהתאים להן את הצבע הסופי הזהה לגוון שרציתם.
כדאי לדעת שהלבנת שיניים היא אחד הטיפולים הקלים, הבטוחים ונטולי הכאב שרפואת השיניים האסתטית מציעה כיום.

טיפולי אסתטיקה דנטלית לפני ואחרי


 

כתרים מיוחדים ללא מתכת להשגת מראה טבעי ובריא של החניכיים – כתרים אסתטיים במיוחד שמונעים את תופעת ה"פס הכהה" שניתן לראות הרבה פעמים בכתרים הקדמיים. כתרים ללא מתכת משתלבים באופן מושלם  עם החניכיים ומאפשרים להשיג מראה בריא וטבעי לחלוטין. לעתים ניתן לשלב כתרים ללא מתכת עם ציפוי חרסינה ובכך להשיג תוצאה מרבית.

הלבנת שיניים בתוך שעה –  כיום קיימים בשוק מספר סוגים של הלבנות שיניים. אנו ממליצים על שיטה ששמה "זום" שבה נעשה שימוש במישור וחומרים שנבדקו ואושרו על ידי FDA והם בטוחים לחלוטין לשימוש ואינם פוגעים בבריאות השיניים החניכים.

החלפת סתימות אמלגם (סתימות כהות ) בסתימות לבנות שמותאמות לצבע של השיניים – כיום קיימים חומרי סתימה לבנים שמתאפיינים בחוזק רב

סגירת רווחים בין השיניים ללא טיפול אורתודנטי , ולעתים ניתן לעשות זאת בפגישה אחת בלבד

השלמה של שיניים שבורות בחומרים חזקים במיוחד שמותאמים לצבע שיניים

חשוב לציין שטיפול אסתטי יש לבצע אך ורק בפה בריא ונקי ועששת ודלקת חניכיים. חשוב לעבור בדיקת שיניים יסודית לפני ביצוע טיפול אסתטי או הלבנת שיניים.

המלצות על טיפולי אסתטיקה דנטלית במרפאתנו בירושלים

אם אתם מרגישים שהמראה של השיניים מונע ממכם את הביטחון, שהחיוך שלכם מאופק, לא טבעי ומחושב, או שסתם בא לכם לפנק את עצמכם לכבוד האירוע החשוב והמיוחד – אנחנו מזמינים אותם לפנות למרפאתנו  ולהכיר את מגוון הטיפולים האסתטיים שקיימים  רק במרפאות המתקדמות ביותר בעולם.

כל מה שנותר לכם זה להצטרף לאלפי מטופלים מרוצים של מרפאתנו, שטופלו אצלנו במשך 35 שנות פעילות ונהנים מאיכות חיים מלאה, בריאות דנטלית וחיוך יפה ובריא. על פי הבדיקות שביצענו אנחנו בונים תוכנית טיפולים מפורטת ונבצע במידת הצורך שילוב של מספר טכניקות כמו יישור שיניים, הלבנה, ציפויים מיוחדים או שימוש בכתרים ייחודיים כדי להשיג עבורם את התוצאה המבוקשת.
כל הצוותים במרפאה של ד"ר אבי בביוב עוברים הכשרה מקצועית תדירה כדי לשמור על רמה גבוהה של מקצועיות ולעמוד בקצב ההתפתחות הטכנולוגית של תחום רפואת השיניים.