טיפולי שיניים אחרי

אין ספק שכולנו היינו שמחים לחיוך לבן ונוצץ שיישמר בדיוק כמו שהוא לאורך זמן, אבל למרבה הצער, עם השנים השיניים שלנו חוות שינויים אשר משנים את הצבע שלהן ומשפיעים על האסתטיקה שלהן. הגוון הלבן של השיניים הוא למעשה הגוון של זגוגית השן (אמייל), השכבה שמצפה אותה ומגנה עליה. עם השנים השכבה הזאת נשחקת ובמקביל גם השכבה שמתחתיה, הדנטין, מתעבה. לכן ככל שאנחנו מתבגרים, בדרך כלל השיניים הופכות פחות לבנות ומקבלות גוון מעט צהבהב.

ציפוי חרסינה – "הלבנה" ללא הלבנה

למרבה המזל, כיום קיימות מגוון שיטות שמסייעות להשיג גוון לבן יותר לשיניים ובכך לשפר את האסתטיקה והמראה של החיוך. הכלים שעומדים לרשותנו בתחום הזה רבים ומגוונים – מהסרת אבנית אצל שיננית, דרך הלבנה אקטיבית של השיניים באמצעות חומרים פעילים שונים ועד להדבקת ציפויים דקים על השיניים שלמעשה מאפשרים השגת מראה לבן יותר ללא השפעה ישירה על השן עצמה. זה מה שהופך את השימוש בציפוי לשיטה בטוחה ביותר להשגת חיוך לבן ונוצץ עם כמה שפחות סיכונים.

באילו מקרים משתמשים בציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה משמש אותנו לא רק כאשר רוצים להשיג חיוך לבן ואסתטי יותר. הציפוי הזה, שמכונה בשפה המקצועית גם "למינייט" או "למינציה" בגרסה העברית, מאפשר לנו לטפל גם בבעיות שונות בשן עצמה, כמו לדוגמה מרווחים קלים בין השיניים שניתן לטפל בהם ללא ביצוע יישור שיניים ארוך ומורכב. בעזרת הציפוי ניתן גם לטפל בשיניים סדוקות וכן לשפר את הצורה והגודל שלהן אם הן קטנות מדי. זוהי למעשה השלמה של השן שניתן לעצב כפי שרוצים ובקלות.

החרסינה היא חומר שדומה מאוד בהרכבו ובצבע שלו לאלו של השן האנושית. השימוש בחומר הזה נחשב יעיל ביותר מכיוון שעם הזמן החרסינה הופכת לחלק בלתי נפרד מהשן, אשר נחשב אפילו קשה ועמיד יותר מזגוגית השן המקורית. לכן, זהו החומר המועדף על ידי רופאי השיניים לביצוע ציפויים ותיקונים בשיניים. הציפוי מבטיח שהשן תהיה חזקה, עמידה וכמובן לבנה יותר לאורך זמן.

באילו מקרים לא נמליץ על טיפול למינציה?

ציפוי חרסינה כאמור יכול לתרום גם ליישור השיניים ולשיפור הצורה שלהן, אך הוא לא מתאים למי שסובל מרווחים משמעותיים בין השיניים ומבעיות חמורות ביישור שלהן. זהו טיפול שמספק פתרון אסתטי בלבד ולכן ברוב המקרים נמליץ על יישור שיניים מקצועי כדי להשיג פיתרון ארוך טווח לבעיות מהסוג הזה ולמנוע נזקים ארוכי טווח כתוצאה מהן.

בנוסף, ציפוי החרסינה יכול לסייע כאמור בהגדלת שטח הפנים של שיניים קטנות מהרגיל, אך לאנשים שסובלים מחריקת שיניים מוגזמת בלילה ייתכן כי הטיפול הזה פחות יתאים כי קיים חשש שהם יפגעו בציפוי החרסינה או ישברו אותו בעת חריקת השיניים בלילה. במקרה כזה נשתדל תחילה לאתר דרכים להפחתת חריקת השיניים לפני שנגדיל את נפח השן. ברוב המקרים ניתן לעשות זאת באמצעות פלטה או סד.

ביחד נשיג לך את החיוך המושלם

ציפוי חרסינה לשיניים לפני ואחרי

אנחנו במרפאה של ד"ר אבי בביוב מחויבים לעשות הכול כדי לעזור לך להשיג את החיוך האסתטי והבריא שתמיד חלמת עליו. אנחנו מזמינים אותך להתייעץ עם המומחים שלנו ללא התחייבות כדי להתאים את הטיפול הנכון ביותר שיבטיח שהחיוך לא ירד מהפנים שלך.