טיפולי שיננית בירושלים - מרפאת ד"ר אבי בביוב

לשיניים הקבועות, הטבעיות בפה של כל אחד מאיתנו אין באמת תחליף. למרות שטכנולוגיות השתלות השיניים התקדמו מאוד בעשורים האחרונים ומאפשרות לבצע שחזורים מרשימים למדי של שיניים אבודות, עדיין כל מי שמבין דבר או שניים ברפואת שיניים יודע שהשתלים לעולם לא באמת יהיו כמו הדבר האמיתי.  

לכן, על כל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לעשות הכול כדי לתחזק את הבריאות הדנטלית שלו, על הצד הטוב ביותר. זה לא תמיד פשוט, מכיוון שהאזור הזה בגוף שלנו חשוף, אולי יותר מכל איבר אחר, להצטברות של גורמים מזהמים, להשפעות של המזון והשתייה עליו וגם לחבלות ולמכות. 

השמירה על בריאות חלל הפה מורכבת ממספר רבדים חיוניים ומשמעותיים. אנחנו במרפאה של ד"ר אבי בביוב מאמינים כי הנגשת כלל הטיפולים החיוניים תחת קורת גג אחת, ושיתוף פעולה בין מומחים מתחומים שונים באבחון ובמעקב אחר המטופלים, מהווים גורמים קריטיים שהופכים את כל תהליך הטיפול לפשוט ויעיל יותר. 

אחד השירותים החשובים ביותר שמוצעים במרפאה לתחזוקה השוטפת של חלל הפה, הוא ניקוי עמוק על ידי שיננית מוסמכת. הטיפול לא רק מסייע בניקוי השיניים, אלא עושה הרבה יותר מזה. הנה כל מה שחשוב לדעת על הטיפול ועל הערך שלו לשמירה על הבריאות שלכם. 

מהו טיפול שיננית ולמי הוא מיועד?

לכל אדם, ללא תלות במצב הבריאותי שלו וברמת ההיגיינה הדנטלית שלו, מומלץ להגיע לשיננית לניקוי עמוק בתדירות של בין שלושה לשישה חודשים. זאת מכיוון שגם אם אתם מצחצחים שיניים בכל יום ואפילו מנקים בעזרת חוט דנטלי או קיסמים ברווחים שבין השינייםעדיין ישנן נקודות בחלל הפה שלא ניתן להגיע אליהן באמצעות האביזרים הללו, ונדרש ניקוי עמוק ומשמעותי יותר אחת לתקופה. 

שאריות המזון שאנחנו אוכלים, עלולות כידוע למשוך לאזורים שבין השיניים חיידקים רעבים, אשר עם הזמן עלולים לגרום לדלקות חניכיים ולעששת. ניקוי שיניים עמוק אצל שיננית מסייע להפחית את הסיכון לבעיות האלו, ובכך לשפר את הבריאות הדנטלית. מחקרים מעידים כי אנשים שמקפידים על  טיפולי שיננית באופן קבוע מצויים בסיכון נמוך יותר לאובדן שיניים, לנסיגת חניכיים ולאובדן העצמות בלסת שתומכות בשינייםבעיות שעלולות לדרוש טיפולים ארוכים ומורכבים בעתיד כאשר מתעלמים מהן. 

בנוסף, טיפול אצל שיננית מסייע להפחית את הבעיה המביכה של ריח רע מהפה. הריח הרע עלול להיווצר כתוצאה משאריות מזון שלא ניתן להסיר בצחצוח או כתוצאה מדלקת חניכיים, שתי בעיות שכאמור ניתן לטפל בהן במידה כזו או אחרת בטיפול אצל שיננית. 

מהי אבנית ואיך מסלקים אותה? 

פלאק (רובד) שמצטבר על השיניים, נוצר משילוב של שאריות מזון והצטברות חיידקים. הסוכר שבמזון מסייע לחיידקים להידבק יותר בקלות אל השן, כמו גם לרעלנים שמסכנים את הבריאות הדנטלית. על גבי הפלאק נוצרת במקרים רבים אבן שןשהיא למעשה שקיעה של מינרלים במרבצי החיידקים ושאריות המזון. האבנית הזאת מקנה לשן מעין גוון צהבהב ומרקם מחוספס. האבנית גם משפיעה על הסיכון לדלקות חניכיים, גם על ריח הפה וגם על תקינות השיניים. 

אז מה בדיוק עושים בטיפול שיננית? 

השיננית למעשה מסירה את האבנית מהשיניים ומבצעת ניקוי עמוק במרווחים שביניהן. הטיפול בדרך כלל לא כואב ומבוצע ללא הרדמה, אם כי במקרים מסוימים השיננית תמרח על האזור המטופל חומר שמעט מאלחש את התחושה בו 

במקרים מסוימים, בעיקר אם אתם סובלים מדלקות חניכיים או מרגישות בשיניים, ייתכן כי תרגישו כאב כלשהו במהלך הטיפול וסביר להניח כי גם יתרחש דימום ברמה מסוימת בחלל הפה, חשוב שלא להיבהל מהתחושות הללו, ולזכור כי מדובר בתופעות זמניות ומוכרות שלא מעמידות אתכם בסיכון. הטיפול כולו צפוי לארוך בין 10 ל-20 דקותאם כי הוא עלול גם להתארך בהתאם לצורך הדנטלי הייחודי שלכם. 

הזדמנות לבחון את הבריאות הדנטלית באופן קבוע 

על אף שהשיננית ברוב המקרים אינה רופאת שיניים מוסמכת, היא יודעת לזהות בעיות בבריאות חלל הפה שעלולות לגרום נזק בטווח המיידי או הארוך. לכן, ישנה חשיבות נוספת בהגעה לניקוי אצל השינניתבאופן קבוע בכל כמה חודשים.  

אצלנו במרפאה, השיננית גם מסבירה, מדריכה ומכוונת, עם המון סבלנות, כיצד לצחצח נכון את השיניים בהתאם למצב הייחודי שלכם, כיצד לנקות בין השיניים בעצמכם, איזו מברשת מתאימה לכם ואילו עוד פעולות תוכלו לנקוט על מנת להבטיח שמירה מיטבית על חלל הפה.  

בנוסף, השיננית כאמור יכולה לזהות מראש בעיות הדורשות טיפול מעמיק יותרולהפנות אתכם עוד באותו המפגש לאבחון אצל אחד או יותר מהמומחים שבמרפאה שלנו, לצורך המשך בירור והתאמת הטיפול המיטבי שישפר את בריאות השיניים והחניכיים שלכם. לצעדי המניעה האלו ישנה חשיבות מכרעת בזיהוי מוקדם של בעיות דנטליות, מה שבמקרים רבים חוסך כאמור טיפולים מורכבים וכואבים בשלב מאוחר יותר של החיים. 

המפגש עם מטופלים רבים במרפאה מלמד אותנו שאנשים בדרך כלל נוטים להתעלם מבעיות בחלל הפה עד שהן הופכות לחמורות ביותרכלומר כאשר נושרת שן, כשהדימום הופך בלתי נסבל או כשהכאב לא נותן מנוחה. אם אתם תנקטו בגישה של רפואה מונעת, ותגלו מעט יותר אחריות ומודעותתוכלו לחסוך לעצמכם הרבה כסףכאבים מיותרים ועוגמת נפש. 

טיפול שיננית בירושלים – אף פעם לא מאוחר להיות חכם

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מטיפולי שיננית איכותיים היום, ימנעו מכם הרבה מאוד בעיות בעתיד.