טיפולי שיננית בירושלים - מרפאת ד"ר אבי בביוב


לשיניים הקבועות, הטבעיות בפה של כל אחד מאיתנו אין באמת תחליף. למרות שטכנולוגיות השתלות השיניים התקדמו מאוד בעשורים האחרונים ומאפשרות לבצע שחזורים מרשימים למדי של שיניים אבודות, עדיין כל מי שמבין דבר או שניים ברפואת שיניים יודע שהשתלים לעולם לא באמת יהיו כמו הדבר האמיתי.

לכן, על כל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לעשות הכול כדי לתחזק את הבריאות הדנטלית שלו, על הצד הטוב ביותר. זה לא תמיד פשוט, מכיוון שהאזור הזה בגוף שלנו חשוף, אולי יותר מכל איבר אחר, להצטברות של גורמים מזהמים, להשפעות של המזון והשתייה עליו וגם לחבלות ולמכות.

השמירה על בריאות חלל הפה מורכבת ממספר רבדים חיוניים ומשמעותיים. אנחנו במרפאה של ד"ר אבי בביוב מאמינים כי הנגשת כלל הטיפולים החיוניים תחת קורת גג אחת, ושיתוף פעולה בין מומחים מתחומים שונים באבחון ובמעקב אחר המטופלים, מהווים גורמים קריטיים שהופכים את כל תהליך הטיפול לפשוט ויעיל יותר.

אתי רטה שיננית מרפאת ד"ר בביוב
אתי רטה – שיננית מוסמכת

אחד השירותים החשובים ביותר שמוצעים במרפאה לתחזוקה השוטפת של חלל הפה, הוא ניקוי עמוק על ידי שיננית מוסמכת. הטיפול לא רק מסייע בניקוי השיניים, אלא עושה הרבה יותר מזה. הנה כל מה שחשוב לדעת על הטיפול ועל הערך שלו לשמירה על הבריאות שלכם.

מהו טיפול שיננית ולמי הוא מיועד?

לכל אדם, ללא תלות במצב הבריאותי שלו וברמת ההיגיינה הדנטלית שלו, מומלץ להגיע לשיננית לניקוי עמוק בתדירות של בין שלושה לשישה חודשים. זאת מכיוון שגם אם אתם מצחצחים שיניים בכל יום ואפילו מנקים בעזרת חוט דנטלי או קיסמים ברווחים שבין השיניים, עדיין ישנן נקודות בחלל הפה שלא ניתן להגיע אליהן באמצעות האביזרים הללו, ונדרש ניקוי עמוק ומשמעותי יותר אחת לתקופה.

שאריות המזון שאנחנו אוכלים, עלולות כידוע למשוך לאזורים שבין השיניים חיידקים רעבים, אשר עם הזמן עלולים לגרום לדלקות חניכיים ולעששת. ניקוי שיניים עמוק אצל שיננית מסייע להפחית את הסיכון לבעיות האלו, ובכך לשפר את הבריאות הדנטלית. מחקרים מעידים כי אנשים שמקפידים על טיפולי שיננית באופן קבוע מצויים בסיכון נמוך יותר לאובדן שיניים, לנסיגת חניכיים ולאובדן העצמות בלסת שתומכות בשיניים, בעיות שעלולות לדרוש טיפולים ארוכים ומורכבים בעתיד כאשר מתעלמים מהן.

בנוסף, טיפול אצל שיננית מסייע להפחית את הבעיה המביכה של ריח רע מהפה. הריח הרע עלול להיווצר כתוצאה משאריות מזון שלא ניתן להסיר בצחצוח או כתוצאה מדלקת חניכיים, שתי בעיות שכאמור ניתן לטפל בהן במידה כזו או אחרת בטיפול אצל שיננית.

מהי אבנית ואיך מסלקים אותה?

פלאק (רובד) שמצטבר על השיניים, נוצר משילוב של שאריות מזון והצטברות חיידקים. הסוכר שבמזון מסייע לחיידקים להידבק יותר בקלות אל השן, כמו גם לרעלנים שמסכנים את הבריאות הדנטלית. על גבי הפלאק נוצרת במקרים רבים אבן שן, שהיא למעשה שקיעה של מינרלים במרבצי החיידקים ושאריות המזון. האבנית הזאת מקנה לשן מעין גוון צהבהב ומרקם מחוספס. האבנית גם משפיעה על הסיכון לדלקות חניכיים, גם על ריח הפה וגם על תקינות השיניים.

אז מה בדיוק עושים בטיפול שיננית?

השיננית למעשה מסירה את האבנית מהשיניים ומבצעת ניקוי עמוק במרווחים שביניהן. הטיפול בדרך כלל לא כואב ומבוצע ללא הרדמה, אם כי במקרים מסוימים השיננית תמרח על האזור המטופל חומר שמעט מאלחש את התחושה בו.
במקרים מסוימים, בעיקר אם אתם סובלים מדלקות חניכיים או מרגישות בשיניים, ייתכן כי תרגישו כאב כלשהו במהלך הטיפול וסביר להניח כי גם יתרחש דימום ברמה מסוימת בחלל הפה, חשוב שלא להיבהל מהתחושות הללו, ולזכור כי מדובר בתופעות זמניות ומוכרות שלא מעמידות אתכם בסיכון. הטיפול כולו צפוי לארוך בין 10 ל-20 דקות, אם כי הוא עלול גם להתארך בהתאם לצורך הדנטלי הייחודי שלכם.

הזדמנות לבחון את הבריאות הדנטלית באופן קבוע

על אף שהשיננית ברוב המקרים אינה רופאת שיניים מוסמכת, היא יודעת לזהות בעיות בבריאות חלל הפה שעלולות לגרום נזק בטווח המיידי או הארוך. לכן, ישנה חשיבות נוספת בהגעה לניקוי אצל השיננית, באופן קבוע בכל כמה חודשים.
אצלנו במרפאה, השיננית גם מסבירה, מדריכה ומכוונת, עם המון סבלנות, כיצד לצחצח נכון את השיניים בהתאם למצב הייחודי שלכם, כיצד לנקות בין השיניים בעצמכם, איזו מברשת מתאימה לכם ואילו עוד פעולות תוכלו לנקוט על מנת להבטיח שמירה מיטבית על חלל הפה.

בנוסף, השיננית כאמור יכולה לזהות מראש בעיות הדורשות טיפול מעמיק יותר, ולהפנות אתכם עוד באותו המפגש לאבחון אצל אחד או יותר מהמומחים שבמרפאה שלנו, לצורך המשך בירור והתאמת הטיפול המיטבי שישפר את בריאות השיניים והחניכיים שלכם. לצעדי המניעה האלו ישנה חשיבות מכרעת בזיהוי מוקדם של בעיות דנטליות, מה שבמקרים רבים חוסך כאמור טיפולים מורכבים וכואבים בשלב מאוחר יותר של החיים.

המפגש עם מטופלים רבים במרפאה מלמד אותנו שאנשים בדרך כלל נוטים להתעלם מבעיות בחלל הפה עד שהן הופכות לחמורות ביותר, כלומר כאשר נושרת שן, כשהדימום הופך בלתי נסבל או כשהכאב לא נותן מנוחה. אם אתם תנקטו בגישה של רפואה מונעת, ותגלו מעט יותר אחריות ומודעות, תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה כסף, כאבים מיותרים ועוגמת נפש.
יש לא מעט השערות מוטעות לגבי חשיבות הטיפול אצל שיננית.

ריכזנו עבורכם שאלות ותשובות ונקודות חשובות שיתנו לכם את המידע החשוב והנכון באמת.

כתרים ושתלים מוגנים מפני אבנית.

לא נכון. רובד חיידקים מצטבר גם על כתרים, שתלים דנטליים ותותבות. האבנית מצטברת גם בשוליי הכתרים והשתלים ולכן נחוצה השיננית על מנת לבצע ניקוי עמוק ויסודי כולל ניקוי בדפנות השתלים והכתרים ובאזורים שאין למטופל גישה ישירה אליהם. אבנית היא האויב מספר אחד של השתלים, משום שהיא משחררת רעלנים לחניכיים מה שעלול לגרום לנסיגת חניכיים.

יש צורך בטיפול אצל שיננית רק בכשיש כאבים ו/או דימום בחניכיים.

לא נכון. הטיפול חשוב מאד ואף חובה, על מנת למנוע מחלות חניכיים ועששת. מומלץ בחום לחסוך לעצמך כאבים ולא להגיע רק כאשר יש דימום ונפיחות בשיניים. אפשר למנוע החמרה בחלל הפה על ידי טיפולים קבועים אצל שיננית פעמיים בשנה לפחות.

האבנית שיש במכשירי חשמל דומה לאבנית בשיניים ואפשר להסירה עם מסיר אבנית

לא נכון. האבנית נוצרת ע"י תהליך טבעי ולכן צריך להקפיד להסיר אותה אצל שיננית מוסמכת שברשותה יש את הכלים הדרושים (חשמליים וידניים) והיא בקיאה בכל התהליך הנוגע להחלקת פני שטח השן על מנת להרחיק את החיידקים מהשיניים.

הסרת אבנית גורמת נזק לשיניים.

לא נכון. ההפך הוא הנכון. הסרת אבנית על ידי שיננית מקצועית אינו גורם שום נזק לשיניים. מניעת טיפולים קבועים מניחים לאבנית להישאר על וסביב השיניים, מה שעלול לגרום בהמשך למחלות חניכיים כגון דלקת ונסיגת חניכיים.

טיפול שיננית פותר בעיית ריח רע מהפה.

נכון. ריח רע בפה נובע מחיידקים החיים בפה ללא חמצן ומייצרים תרכובות גופרית נדיפות הכוללות גם "חיידקים מייצרי ריח". גם שאריות של מזון שנשארים בין השיניים ולא מוסרים, תורמים לריח לא נעים בפה. טיפול קבוע אצל שיננית מומלץ לניקוי הפה וסילוק רובד החיידקים.

ילדים לא צריכים להיבדק על ידי שיננית

לא נכון. חשוב להקפיד שילדים יקבלו טיפול אצל שיננית החל מגיל 6.

אבנית בשיניים היא רק בעיה אסתטית.

לא נכון. האבנית היא שכבה קשיחה שנדבקת לשן, מזיקה ועלולה לגרום לעששת, נסיגת חניכיים ומחלות חניכיים.

טיפולי שיננית קבועים מאריכים משמעותית את חיי השן.

נכון. מטופלים המגיעים לטיפול בקביעות אצל שיננית, מצב השיניים שלהם טוב באופן משמעותי. בנוסף, הם מאבדים כ-50% פחות שיניים לעומת מטופלים שאינם מטפלים.

צחצוח שיניים מספר פעמים ביום מפחית את כמות האבנית.

לא נכון. חשוב להקפיד על צחצוח נכון עם מברשת שיניים בעלת סיבים רכים וקצוות מעוגלים. תנועת צחצוח נכונה מעשית בתנועה מעגלית ובסיבובים. לאחר הצחצוח רצוי לבצע שטיפת פה עם חומר מחטאי ולהקפיד על ניקוי השיניים עם חוט דנטלי.

אבנית נוצרת ממי ברז שאנו שותים

לא נכון. האבנית היא למעשה חומר לבן הנדבק לשיניים העשוי מפלאק שיניים המורכב מרוק וחיידקים שנוצרו משאריות מזון שנשארו ולא נוקו, מלחים ומינראליים.

טיפול שיננית בירושלים – אף פעם לא מאוחר להיות חכם

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מטיפולי שיננית איכותיים היום, ימנעו מכם הרבה מאוד בעיות בעתיד.