טיפולי שיניים לילדים בכל גיל

אם רק הייתי שומר על השיניים מגיל צעיר…

יש לנו מטופלים שמלווים אותנו כבר ארבעה עשורים, חלקם הגיעו אלינו בשלב שבו בקעו השיניים שלהם והיום הם נכנסים למרפאה שלנו לבדיקה ראשונה עם הילדים שלהם.
דווקא מנקודת מבט ארוכת טווח כזו, מדהים אותנו לראות איך טיפולי שיניים לילדים מגיל צעיר משפיעים עליהם גם עשרות שנים לאחר מכן.

אנחנו כבר יודעים לזהות מי שמר על השיניים מגיל צעיר מאוד ומי "חיפף" בהיגיינת הפה. לכן, אנחנו רואים ערך עליון בטיפולי שיניים איכותיים וקפדניים כבר מהגילאים הצעירים ביותר, מתוך הבנה שזה השלב הקריטי שבו אנו מעצבים את בריאות השיניים שלנו למשך החיים.

טיפולי שיניים לילדים בגילאים צעירים במרפאת ד"ר אבי בביוב

כמרפאה מובילה בתחום טיפולי השיניים לילדים, כולל הצוות הרפואי שלנו רופא מומחה בכיר לרפואת שיניים לילדים, שעובד במשולב עם רופאים מומחים נוספים בראשותו של ד"ר אבי בביוב, ראש המרפאה.

המטרה שלנו היא לספק מעטפת רפואית מלאה לכל ילדה וילד, להצליח לאבחן בשלבים מוקדמים בעיות ייחודיות שאופייניות לשיני החלב ולשיניים הקבועות ולסייע להורים ולילדים להפוך את בריאות הפה לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום.

אני אוהב טיפולי שיניים

אנחנו פוגשים לא מעט מטופלים מבוגרים שסובלים מחרדה דנטלית מפני רופאי שיניים עוד מהילדות. אנחנו רואים עד כמה החשש הזה פוגע בבריאות שלהם עשרות שנים אח"כ ומבינים שכשילד מגיע מחויך לטיפול ונהנה ממנו הוא ימשיך גם שנים רבות אח"כ לשמור על בריאות השיניים.

לכן, דגש מרכזי בטיפולי השיניים שלנו לילדים, הוא להפוך את הביקור במרפאת השיניים לחוויה חיובית ומעצימה לילדים ולהורים כאחד.

אמא שלא נשכח לצחצח שיניים

חלק מרכזי מטיפולי השיניים בגילאים הצעירים נעשה דווקא מחוץ למרפאה – מידי יום בבית.
זו הסיבה שהלימוד וההנחיה להורים ולילדים הם חלק בלתי נפרד מטיפולי השיניים לילדים במרפאה שלנו.
אנחנו מנחים את ההורים כיצד לשמור ברמה היומיומית על היגיינת פה גבוהה, ממה חשוב להימנע ולמה חשוב לשים לב. במקביל אנחנו מלמדים את הילדים מגיל צעיר על צחצוח נכון של השיניים ואפילו על תזונה נכונה שתסייע להם לשמור על בריאות השיניים עוד שנים רבות קדימה.

משיני חלב ועד שיני בינה

טיפולי השיניים שלנו לילדים ולנוער מותאמים לגילאים השונים ולבעיות הייחודיות המאפיינות כל שכבת גיל:

טיפולי שיניים לילדים בגילאי 0-3

במסגרת טיפולי השיניים לפעוטות אנחנו עוקבים אחר בקיעת השיניים הראשונות וקצב התפתחותן, מנחים את ההורים כבר בשלבים המוקדמים איך לשמור על בריאות השיניים ובמידת הצורך מבצעים טיפולים מניעתיים.

טיפולי שיניים לילדים בגילאי 4-10

בגילאים מבוגרים יותר אנחנו עוקבים אחרי תחלופת השיניים משיני חלב לשיניים קבועות. זה גם שלב קריטי שבו עלולה להתפתח לראשונה מחלת העששת ולכן, אנחנו מבצעים אבחון מקיף של מצב הפה והשיניים ומבצעים טיפולים נקודתיים במידה והתגלו סימנים של מחלת עששת או במקרים שבהם נוצרו חורים בשיניים.

אלו גילאים שבהם כבר ניתן להסביר הסברים מעמיקים יותר לילדים עצמם ולכן, אנחנו מלמדים אותם על צחצוח נכון ועל דגשים חשובים שיעזרו להם לשמור על בריאות השיניים.

טיפולי שיניים לילדים ובני נוער 10-18

בגילאי הנוער אנחנו מבצעים אבחונים תקופתיים יסודיים של מצב השיניים ומטפלים בבעיות ייחודיות הן ברמה הבריאותית והן ברמה האסתטית.

אלו הגילאים שבהם אנחנו ממליצים לבצע טיפולי יישור שיניים (טיפולים אורטודנטיים) או עקירה של שיני בינה במידת הצורך ולהתחיל בטיפולי שיננית תקופתיים כדי להלחם באבן השן ולמנוע התפתחות של דלקות חניכיים.

אמא, אבא, ד"ר בביוב

אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל לשמור על בריאות השיניים. אנחנו מזמינים אתכם ואת ילדיכם להגיע אלינו ולגלות שביקור אצל רופא שיניים יכול להיות חוויה נעימה, שמחה ובריאה.