מלאו את הפרטים ונשמח ליצור אתכם קשר
 

 

 

 

ד"ר אבי בביוב |  רופא שיניים | מרפאת שיניים | מרפאת שיניים לילדים | רופא שיניים לילדים | רפואת שיניים | שיקום פה | השתלות שיניים  | רפואת שיניים אסתטית | הלבנת שיניים

טיפולי שיניים  |  רופאי שיניים מומלצים  | רפואת שיניים לילדים

 

מרפאת שיניים מומלצת על ע"י עיתון ידיעות ירושלים 2013

 

 

 

 

רפואת שיניים - ד"ר אבי בביוב


מומחה לרפואת שיניים

 

רפואת שיניים בישראל נחשבת לאיכותית ומקצועית במיוחד. מספר רב של רופאי שיניים כללים ורופאי שיניים מומחים עומדים לרשותם של הפציינטים ומציעים שורה ארוכה של טיפולים יעילים ובטוחים הנותנים מענה לכל הבעיות המתעוררות בתחום הפה והלסת.

 

רופאי שיניים כלליים הם רופאים אשר עברו בחינת רישוי ממשלתית בהצלחה, לאחר סיום לימודיהם האקדמיים וקיבלו רישיון לעסוק ברפואת שיניים הכוללת את כל הפעולות הקשורות בריפוי השיניים וזאת ללא צורך בהכשרה נוספת שהיא רשמית.

 

לעומת זאת, מומחה לרפואת שיניים הוא רופא אשר מעבר ללימודי רפואת השיניים שלמד, עבר גם מסלול התמחות נוסף שארך בין ארבע לשש שנים, במהלכם התמקצע בתחום לפי בחירתו השייך לרפואת שיניים.

 

התמחות זאת שעבר מתירה לרופא לבצע טיפולים מיוחדים ומסובכים יותר, כאלה שרופא השיניים הכללי אינו יכול לבצע ומסמיכה אותו לכך.

על רופא השיניים אשר נתקל בבעיה מסוימת הדורשת מומחה לרפואת שיניים להפנות את המטופל לרופא זה, על מנת שהמומחה יתמודד עם בעיה מורכבת זאת, על הצד הטוב ביותר, כפי שהוסמך לכך בלימודי ההתמחות שלו.

 

במרפאת השיניים של ד"ר אבי בביוב שנמצאת בירושלים ניתן למצוא רופאי שיניים כללים לצד רופאי שיניים מומחים. במרפאה זו המרכזת מספר מומחים לרפואת שיניים בתחומים שונים, ניתן מענה מיוחד לכל בעיות השיניים ומבוצעים כל טיפולי השיניים הן לילדים והן למבוגרים ברפואת שיניים וברפואת שיניים אסתטית. ברשימת הטיפולים אשר מוענקים במרפאתו של ד"ר אבי בביוב ניתן למצוא: טיפולי שורש רגילים ומורכבים, השתלות שיניים ושיקום של שתלים, טיפולי שיננית, ציפויי חרסינה, טיפולי חניכיים וניתוחים, כירורגיה ועקירת שיניים כלואות, טיפול בכאבי ראש ומיגרנות, סתימות לבנות וטיפול בעששת, כתרים וגשרים, אורתודונטיה – יישור שיניים, טיפולים בהרדמה מלאה, טיפולי שיניים אסתטיים ועוד.

 

חשיבות הימצאותו של מומחה לרפואת שיניים  במרפאת שיניים נותנת מענה ייחודי וראשון במעלה לכל בעיה המתעוררת במהלך טיפול שיגרתי ומעלה את רמת המקצועיות והישרות הניתנים במרפאה זו.

 

יתר על כן, מומחה לרפואת שיניים הן לילדים והן למבוגרים הוא הכתובת לכל בעיה מורכבת בתחום רפואת שיניים אשר לא ניתן לטפל בה אצל רופא השיניים הכללי.

לכן יש לבחור בקפידה רופא שיניים ו מומחה לרפואת שיניים אשר שמם הולך לפניהם וידועים בתחומם ובהענקת מענה נכון, יעיל ובטוח, תוך שירות אדיב, מקצועי וסבלני, לכל בעיה בתחום רפואת שיניים.

 הנחיות לאחר עקירת שן בינה

 

לאחר עקירת שן יש להקפיד על מספר הוראות על מנת למנוע דימומים, ולזרז את ריפוי המקום:

·        מיד לאחר העקירה: יש לנשוך על ספוגית גזה ולהפעיל מעט לחץ על ידי סגירת השיניים.

·        יש לבלוע את הרוק אף אם הוא מכיל מעט דם.

·        לאחר שהרופא יוציא את הגזה, חשוב מאד לבלוע מייד את הכדור/ים שקיבלת, ומותר עם מים קרים.

·        במשך שלוש השעות הראשונות: אסור בהחלט לשטוף את הפה, לאכול או לשתות, לעשן או לירוק.           פעולות אלה מחדשות את הדימום.

·        בתום שלוש שעות: מותר לאכול ולשתות מזון רך, כשהוא קר או פושר בלבד, ורצוי ללעוס בצד השני.

·        למחרת היום, או לפחות 7-8 שעות מהעקירה: ניתן לאכול ולשתות כרגיל, כולל מזון חם וקשה.

 

לידיעתך:

באופן נורמלי הרוק מכיל מעט דם במשך היום הראשון, ואין לדבר חשיבות.

רק במידה ומופיע דימום חזק יש לגלגל פד גזה, להניחו במקום העקירה, ולנשוך חזק במשך כחצי שעה.

(ניתן גם לנשוך על שקית של תה רגיל במקום גזה)

במקרים רבים, יש לאחר עקירת שן בינה, תחושה של נפיחות או כאב בגרון. לעיתים יש גם כאב בפתיחת הפה.

תופעות אלה נובעות מנפיחות קלה הקיימת באיזור העקירה בימים הראשונים, וחולפות מאליהן עם ריפוי המקום.

 

·        עם חלוף השפעת ההרדמה המקומית, צפויה התעוררות כאב. מידת הכאב תלויה בגורמים רבים, וביניהם מצב השן לפני העקירה, קיום דלקת באיזור, וכן בתגובה הספציפית של כל מתרפא.

·        מומלץ מאוד לבלוע את הכדור/ים שקיבלת לפני עזיבת המרפאה, כדי למנוע התעוררות כאבים חזקים מדי.

      במידת הצורך, ניתן לקחת גם שני כדורי אקמול (רגיל) או אופטלגין, כשעה לאחר נטילת הכדורים הקודמים.

      כדורים חזקים יותר ניתן לקחת רק אחרי 4 שעות לפחות !

      בהמשך ניתן לקחת נגד הכאבים כדורי אקמול או אופטלגין, או כדורים אחרים, כל 3-4 שעות, לפי הצורך.

·        חשוב לדעת:  בליעת הכדורים מייד אחרי הטיפול (עוד לפני התעוררות הכאב), יעילה הרבה יותר, מאשר נטילתם רק לאחר שהכאב החל !

 

לזירוז הריפוי:

למחרת העקירה, ובמשך כ-5 ימים, כדאי מאד לבצע שטיפות של הפה במי מלח. ממיסים רבע כפית מלח בכוס מים פושרים, ושוטפים במשך כדקה, כל 3-4 שעות.

  

חשוב מאד !!!

אם לאחר העקירה מתעוררת בעיה כלשהי, כאבים שאינם סבירים, או שאלות – נא להתקשר עימי למרפאה ללא היסוס.

 

 טיפול שיניים בירושלים