שם גיל טלפון נייד טלפון דואר אלקטרוני עיר
הערות

 


 

 

ד"ר אבי בביוב |  רופא שיניים | מרפאת שיניים | מרפאת שיניים לילדים | רופא שיניים לילדים | רפואת שיניים | שיקום פה | השתלות שיניים  | רפואת שיניים אסתטית | הלבנת שיניים

 

 

 

 

 

מאמרים בנושא שיניים

היגיינת פה נחוצה

טיפולי שיניים תמיד היו מגוונים ונדרשים. הטיפולים הידועים ביותר הם סתימות חורים, טיפולי שורש ובניית כתרים. הטיפולים המסובכים יותר הם יישור שיניים, טיפול בבעיות חניכיים  במיוחד נסיגת חניכיים ולאחרונה ואנו שומעים יותר על השתלות שיניים. ישנם גם טיפולי שיניים שהם יותר למטרה אסתטית, כמו הלבנת שיניים, ניקוי אבן, ועוד.

להרבה אנשים יש פחד מרופאי שיניים

אצל רבים מאתנו, כל ביקור אצל רופא שיניים זה בפירוש סיוט. טיפולי שיניים אצל חלק גדול מאנשים נראה כטיפול מאיים וכואב, והם רוצים להימנע ממנו בכל מחיר. אבל אסור להתעלם מטיפולי שיניים כי הנזק שייגרם עקב הזנחה יהיה גרוע שבעתיים. בדיקות שיניים שגרתיות וטיפולי שיניים הם הכרחיים עבור כל אדם והיום זו כמעט דעה קדומה לפחד מפני טיפולי שיניים לרופאים יש חומרי הרדמה מתקדמים, כך שאין חשש מכאב בזמן הטיפול. יש הרבה טיפולי שיניים שנעשים בהרדמה כללית במיוחד לאנשים הפוחדים או רגישים לטיפולי שיניים.

טיפולי שיניים בהרדמה מקומית

ישנם הרבה רופאי שיניים המתמודדים עם מצבי חרדה של מטופלים, לכן רוב הטיפולים מתבצעים  בהרדמה מקומית, כי ישנם רופאי שיניים שלא מעוניינים לקחת סיכון בהרדמה כללית, והם מאפשרים למטופל שפוחד מכאבים שיעבור את הטיפול ללא כאבים ופחד. גם לרופא השיניים יש יותר שקט בזמן שהוא יכולל עבוד בלי לפחוד מהתקפי החרדה של המטופל שיושב על כסאו יש טיפולי שיניים שהם ארוכים מהרגיל וזו אף יכולה להיות אחת הסיבות להרדמה מקומית. טיפולים כמו: עקירת שיניים, השתלת שיניים, ניתוח חניכיים,כל אלה, גורמים לכל מטופל לחשוש, חלק מצליחים להתמודד עם הפחד וחלק לא.. הרדמה מקומית היא אינה דבר מורכב כמו הרדמה כללית ואינה כרוכה כלל בסיכון. כשהרופא והמטופל יודעים כי טיפול מסוים עלול להתארך הם מחליטים יחדיו כי תתבצע הרדמה מקומית על מנת להקל על המטופל, אמנם ישנם מקרים מיוחדים כמו בעיות בריאותיות למיניהן שיכולות למנוע את ביצוע ההרדמה המקומית, אך זה כמעט נדיר.

ניסיון אישי בטיפול שיניים בהרדמה מקומית

גם אני, ידועה כמישהי שמאוד פוחדת מרופאים, במיוחד מרופאי שיניים. שמעתי בעצתם של חברים שעברו טיפול כזה בהרדמה, זה היה ביום בדיוק הייתי עסוקה ב"פינוי דירה" בה הייתי גרה. חששתי מהכאבים  שיבואו אחרי הטיפול שיניים היות, והייתי צריכה להמשיך בפינוי דירה, אך להפתעתי לא היו לי כאבים כי מיד קיבלתי כדורים לשיכוך כאבים והמשכתי בעיסוקי בדירה כרגיל.

 טיפול שיניים בירושלים